Aksidentimi i rëndë i familjes shqiptare në Kanada, edhe nëna kalon në koma(Video)

Aksidenti i rëndë i ndodhur në Ontario të Kanadasë, ku katër pesona humbën jetën është thelluar më tej. Kjo pasi numri i viktimave shqiptare mund të rritet më tej.

Fatos Metko, 45 vjeç dhe djali i tij Fioralb Metko, 14 vjeç humbën jetën pasi makina e tyre u përplas me një dre dhe më pas me një automjet që po vinte përballë. Gruaja e viktimës, Maralba dhe vajza Brianna u dërguan në spital me plagë të rënda.

Viktima pati edhe nga automjeti tjetër i përplasur. Nënë e bijë, 51-vjeçarja. Caraoa dhe vajza nëntëvjeçare A. Karaoja kanë gjetur vdekjen e menjëhershme dhe tre të tjerë janë në spital me lëndime të rënda. Por sipas mediave vendase, gruaja e viktimës Maralba Metko është në gjendje kritike dhe ka kaluar në koma.

Familja shqiptare aksidentohet

Familja shqiptare aksidentohet

Posted by Lajme Shqip Online on Thursday, 23 August 2018

Leave a Reply