Articles by: admin

by / on May 25, 2019 at 7:28 pm / in HOME

Kryemadhi e vendosur: Do luftoj që fëmijët e mi të jetojnë në Shqipëri, t’i përkëdhel kur flenë 

Ndërkohë që opozita është duke u zhvendosur drejt Parlamentit, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur e vendosur deri në fund. Kryemadhi ka pohuar se do të luftojë për Shqipërinë që fëmijët e saj të jetojnë këtu dhe të ketë mundësi t’i përkëdhelë. Më tej, Kryemadhi ka shtuar se nuk do ta lejojë Ramës që ta destabilizojë vendin. ‘Do luftoj […]

Read more ›
by / on May 21, 2019 at 10:35 pm / in HOME

Mjeku tërheq vëmendjen: Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia. Ja këshillat bazë!

Hapi i parë është ndalimi i marrjes së sheqerit. Pa sheqer në trupin tuaj, qelizat e kancerit do të vdisnin nga një vdekje natyrore. Hapi i dytë është, përzierja e një tërësie frutash limoni në një gotë me ujë të nxehtë dhe të pihet përreth 1-3 muaj si gjëja e parë përpara se ushqimi dhe kanceri të zhduken. Sipas studimeve […]

Read more ›
by / on May 11, 2019 at 7:48 pm / in HOME

E mbani mend vajzën që jepte lajmet me c*ca jashtë, tregon sekretet: Si u ‘h.a.kmorr’ ministri Gent Cakaj pasi postova videon me të

  E mbani mend Enki Bracajn? Ajo qe th.eu e para tabute e doli me parakolpin zbuluar per te dhene lajmet. Për mënyrën e re të bërit televizion dhe prapaskenat e videove virale të supozuara me njerëzit e rëndësishëm në këtë vend, Enki flet në këtë intervistë për “Panorama Plus”. Pas një periudhe mungesë, rikthehesh në ekran si pjesë e […]

Read more ›
by / on May 10, 2019 at 10:08 am / in HOME

Për Gjithçka Që Na Shkon Mirë Në Jetë, Duhet Të Falënderojmë Zotin!

Shpesh herë ne harrojmë të jemi falenderues për gjithçka që kemi dhe për çdo gjë që mund të jetë duke shkuar mirë. Kemi gjithmonë prirjen ta përqendrojmë vëmendjen tonë tek problemet që na shkaktojnë stres çdo ditë. Na duket sikur çdo gjë e keqe na ndodh ne dhe pyesim veten se pse na ndodhin pikërisht neve situatat e tilla. Pyesim […]

Read more ›
by / on May 9, 2019 at 7:22 pm / in HOME

‘Kjo shenjë mund të gjejë shpirtin binjak’ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje…

Udhetim Shpirteror Sot Jupiteri ne rrugetimin e tij ne Akrep takohet me asteroidin Psiqi Ky takim ka te bej me shpirtrat e rinj dhe pa pervoj te cilat presin dhimbje apo trauma per tu futur ne rrugen e pervojes dhe forcimit Egzistojne dy mundesi 1 Te luftojme ne rrugen e perparimit te pervojes pacaresisht kostos shpirteror 2 Te rime ne […]

Read more ›
by / on May 9, 2019 at 11:25 am / in HOME

Familjarët në lot, mbërrin në Rinas trupi i pajetë i Zarife Hasanajt 

Mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i nëntetares Zarife Hasanaj, shkruan Newsbomb.al. Në aeroportin e Rinasit sapo ka mbërritur avioni me trupin e pajetë të ushtarakes. Në Rinas ndodhen familjarët e Hasanaj, të cilët nuk mbajnë dot lotët si dhe ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka. Pas pak minutash pritet të nisë edhe ceremonia e nderimit organizuar nga Forcat e Armatosura. […]

Read more ›
by / on May 8, 2019 at 2:53 pm / in HOME

Halil Kastrati për Ramazan, 100 shtëpi për 100 familje nevojtare

Humanisti shqiptar, Halil Kastrati, po vazhdon me aktivitetin e tij bamirës. Ai ka paralajmëruar ndërtimin e 100 shtëpive të reja. Kastrati ka shkruar në Facebook se që nga nesër, 8 maj, fillon ndërtimi i 15 shtëpive të reja, ndërsa gjatë muajit Ramazan, do t’i nisin 100 shtëpi për 100 familje nevojtare. “Po nis ndertimi i 100 shtepive te reja 😊 […]

Read more ›
by / on May 7, 2019 at 7:05 pm / in HOME

Nexhmije Pagarusha sot feston ditëlindjen ,ja sa vite mbush

Këngëtarja e madhe shqiptare, Nexhmije Pagarusha, sot mbush 86 vjet. Ikona e muzikës shqiptare njihet si këngëtare që asnjëherë nuk i tejkaloi vlerat muzikore, njofton Klan Kosova. Me rastin e 86 vjetorit të saj, Ambasada e Shqipërisë do të organizojë një ngjarje festive, me pjesëmarrjen e këngëtarëve nga Kosova dhe Shqipëria, të cilët do të këndojnë këngë nga repertori i […]

Read more ›
by / on May 7, 2019 at 1:30 pm / in HOME

‘Do ju ndryshoje jeta per mire’ Ja kush jane 2 shenjat me te favorizuara sipas astrologes Meri…

DEMI- Ka ardhur koha të kënaqni veten sot. Dëgjoni vetëm zemrën dhe mos mendoni për asnjë gjë tjetër. Për ju që jeni në një lidhje gjithçka do ndodhë si me magji dhe emocionet e kënaqësitë do jenë të papërshkrueshme. Ju beqarët do ndihmoheni nga Jupiteri dhe do afroheni më tepër pranë personit që pëlqeni. Tashmë do e keni më të […]

Read more ›
by / on May 6, 2019 at 12:29 pm / in HOME

Ngjarja tragjike në Letoni/ Çfarë la pas ushtarakja Zarife Hasanaj, miqtë shpërthejnë në lot 

Shpërthimi i një mine i mori jetën efektives së Forcave të Armatosura Zarife Hasanaj si dhe plagosi rëndë dy ushtarakë të tjerë, ditën e sotme në Letoni. Familja Hasanaj, e cila jeton në zonën e Babrrusë në kryeqytet ka hapur dyert e mortit. Ushtarakja 30 vjeçare nuk ishte e martuar, ajo la pas prindërit dy motrat dhe vëllain. Ndërkaq, në […]

Read more ›