Other News

by / on April 30, 2019 at 9:33 pm / in HOME

Donte të martohet me të bijën, por i japin vjehrrin. Ngjarja e rrallë ka ndodhur në…

  Ishte organizuar gjithçka në detaje dhe dasma shkoi për mrekulli, por kur cdo gje mbaroi, humorin ua prishi nje detaj jo pak i rendesishem. Kjo ngjarje e çuditshme per te cilen po flasim ka ndodhur në Manisa të Turqisë. Aty, një 35-vjeçar gabimisht rezulton se është martuar me vjehrrin e tij. “CNN turk” raporton se 35-vjeçari Zekeriya Karatas ishte […]

Read more ›
by / on April 30, 2019 at 8:13 pm / in HOME

Qenkan kushërira por nuk e dinin…Eni Çobani: Rudina, kur folëm në rrjetet sociale, mësova se…

Per here te pare, juristja e njohur Eni Çobani ka treguar tek Rudina lidhjen e ngushtë që ka me diplomaten nga Kosova, Edita Tahiri. Çobani tha se edhe pse janë kushërira, bashkë janë takuar vonë. Siç tregon juristja, takimi mes tyre erdhi pikërisht pas një bisede në rrjetet sociale. “Me Editën jemi kushërira, por jemi njohur vonë. Unë nga mamaja […]

Read more ›
by / on April 30, 2019 at 8:05 pm / in HOME

“Pse i fole të dashurës time”, 15-vjeçari th.er shokun e klasës dhe e hedh në lum

Gjykatësit në Masaçuses thanë se një 17-vjeçar su.lmoi një shokun e klasës pasi ai dyshonte se ai fli.rtonte me të dashurën e tij në atë kohë. Vajza, Leilany Dejesus, tashmë 18-vjeç, dëshmoi të hënën se Mathew Borges u bë shumë xheloz dhe u inatos shumë kur e pa atë duke folur me Manuel Viloria-Paulino në shkollën e Lawrence në Boston. […]

Read more ›
by / on April 30, 2019 at 8:02 pm / in HOME

Sekreti japonez për tu dukur më të rinj dhe rrezatues edhe pas të pesëdhjetave!

Keni dëgjuar për recetat japoneze tepër efektive, që konsiderohen si “burimi” i parë i produkteve të kozmetikës? Ajo që do t’ju lë me gojë hapur është fakti që në përbërje të këtyre produkteve ka oriz. Po po, e lexuat mirë! Orizi konsiderohet një aleat i mrekullueshëm si për maskat e flokëve, ashtu edhe për maskat e fytyrës. Orizi ka veti […]

Read more ›
by / on April 30, 2019 at 7:57 pm / in HOME

Mos e humbisni Vajza : Ja si të pastroni fytyrën në mëngjes për tu dukur vite më të rinj: 2 përbërës që kemi në shtëpi pa harxhuar para për kremëra

  Ne të gjithë dëshirojmë të dukemi gjithnjë të rinj. Dëshira për të arritur këtë shpenzojmë kaq shumë para, por kjo është e gabuar, por më besoni se nuk ka nevojë të shpenzoni para për këtë. Sot do t’ju tregojme një trajtim natyral që mund të eliminojë të gjitha shenjat e plakjes nga lëkura juaj dhe ju do të dukeni […]

Read more ›
by / on April 30, 2019 at 7:53 pm / in HOME

‘Do hash ka* bohidrate’, Aulona Musta i kthehet keq ndjekësit: Ja dhe një i virgjër që… 

Mjafton një foto e moderatores Aulona Musta që rrjeti të vlojë nga komentet. Moderatorja kritikohet shpesh për fotot që publikon në rrjetet sociale, ashtu siç ka ndodhur edhe së fundmi. Një ndjekës është tallur me Aulonën, pasi ajo tha se ka vendosur që në darkë të hajë ushqime që përmbajnë karbohidrate. “Ti do të thuash ka* bohidrate më pëlqen”, shkruan […]

Read more ›
by / on April 30, 2019 at 7:47 pm / in HOME

Vaji i ullirit, armiku i cisteve ovariane!

Nonjëherë ndryshimet hormonale shkaktojne dhembje, për shkak se në vezore ekzistojnë tumore beninje, pra jo kanceroze që rriten në murin e mitrës. Femrat kanë dhimbje dhe drejtohen për te mjeku, duke mos e ditur se ato mund të kurohen në kushte shtëpie. Kuruesi më i mirë i fibroideve dhe cisteve është vaji i ullirit. Vaji i ullirut: Vaji i ullirit […]

Read more ›
by / on April 30, 2019 at 7:41 pm / in HOME

Befasia e madhe që i ndodhi kësaj gruaje, të cilës i ishin shuar shpresat se do kishte fëmijë

31 vjeçares, Charlotte Parker nga Crawley, Sussex, i ishte thënë nga doktorët se e kishte pothuajse të pamundur të mbeste shtatzënë, pasi numrin e vezëve e kishte aq të ulët. Madje, edhe po të provonte me IVF ajo do ta kishte shumë të vështirë. Megjithatë, ashtu si Charlotte dhe burri i saj Billy, 29 vjeçar, nuk janë ndalur së kërkuari […]

Read more ›
by / on April 30, 2019 at 7:40 pm / in HOME

U Martua Me 71 Vjeçarin, 23-Vjeçarja: Ishim Të Destinuar Për Njëri-Tjetrin

Një vajzë 23-vjeçare nga Filipinet është martuar me një pensionist britanik 48 vite më të madh se ajo. Të gjithë kanë vënë në dyshim martesën e tyre, por Lorie fe Dales shprehet se janë të dashuruar. Ajo u njoh me biznesmenin Thomas Greig, nga Wallasey në Facebook në vitin 2014. Dhe 71-vjeçari ra në dashuri me shikim të parë me […]

Read more ›
by / on April 30, 2019 at 7:11 pm / in HOME

Borë në pranverë: Thethi “vishet” me të bardha

Reshje shiu dhe temperatura të ulëta kanë përfshirë vendin këto ditët e fundit. Ndërkohë që Tirana është dyndur sot nga shiu, në veri moti është shoqëruar me reshje bore. Siç mund të shikoni dhe në videon e publikuar nga “Ora News”, pika turistike e Thethit në Shkodër është mbuluar nga bora por pa probleme për qarkullimin e mjeteve. Pas ditës […]

Read more ›